180 – ako zmeniť názor za pár sekúnd

Po vzhliadnutí tohto mini-filmu respektíve mini dokumentu som si povedal, bolo by super keby ho videli aj Slováci a rozumeli mu. A preto som sa rozhodol urobiť slovenské titulky k danému dokumentu.Najprv som chcel, že titulky surovo preložím a nahrám tento dokument na svoj Youtube účet, ale tu som zastal na jednom probléme. A tým je, že Youtube štandardne ponúka možnosť nahradia videa s maximálnou dĺžkou 15 minút a tento dokument ma niečo vyše 30 minút. Preto som sa rozhodol kontaktovať tvorcov či by nemohli nahrať aj slovenské titulky. Autori boli veľmi ústretoví a predčili moje očakávania a to tak, že plánujú dokument vydať na DVD spolu aj s mojimi titulkami.

No a o čom je vlastne ten film či dokument?
Prvom rade nejde o dielo bolywoodu, ale ako som už povedal mini dokument z dielne Living Waters Publications pod taktovkou Ray-a Comfort-a. Cely tento dokument je postavený na knihe „Hitler, God and the Bible“. Ray Comfort, podľa mňa krásne poukázal na moderný holokaust, ktorý sa praktizuje v Amerike a ja si dovolím tvrdiť, že nie len tam ale na celom svete a tým pádom aj u nás.

Ray krásne ukázal, že dnešné potraty sú tým istým čo urobil pred pár desiatkami rokov Hilter a to holokaust! Ale Ray nekončí len pri holokauste a potratoch, ale pokračuje ďalej k podstate, k Ježišovi. PECKA!

Ešte jedna jedna vec. Tí bystrejší si mohli všimnúť, že Ray hovorí o šiestom Božom prikázaní: Nezabiješ. Áno tú v našich končinách je šieste prikázanie Nezosmilníš a nie to čo Ray hovorí. Ale po hlbšom pátraní po internete som zistil, že Rimskokatolická cirkev používa Augustiniánsku verziu kdežto Ray používa Philockú/Talmmudickú verziu, ktorú používajú protestantské cirkvi. Viac tu a tu.

A celý tento článok by som chcel uzavrieť záverečnými slovami Ray-a Comfort-a. Bol by som veľmi rád, keby sa film “180” dostal do rúk a rodín každého človeka na Slovensku a do celého sveta.

Video odporúčam pozrieť v samostatnom veľkom okne z tohto alebo tohto odkazu.
[spoiler show=”Ako zapnúť Slovenské titulky” hide=”Skryť”]1. V pravom dolnom rohu je ikonka CC
2. Ak svieti titulky su zapnuté, ak nesvieti titulky sú vypnuté
3. Ak nesvieti alebo svieti, ale zobrazujú sa iné titulky než tie čo chcete kliknite na ikonku CC a vyberte si Slovenčinu[/spoiler]

[spoiler show=”Stiahnuť film 360p” hide=”Skryť”]http://hotfile.com/dl/133203734/2a5427e/180_Movie_360p.rar.html[/spoiler]

[spoiler show=”Stiahnuť film 720p HD” hide=”Skryť”]http://hotfile.com/dl/133204260/d95bd59/180_Movie_720p_HD.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/133205396/a1d9d30/180_Movie_720p_HD.part2.rar.html[/spoiler]

Užitočné odkazy
180 Movie
Heart changer