Vyhľadávanie na eBay-i a platba cla

V tomto článku sa nechcem venovať tomu prečo kupovať na tomto portáli ale ako. Na začiatok len poviem, že eBay je portál na nakupovanie tovaru rôzneho druhu a celosvetovo. Na tomto portáli si môžete kúpiť nove a rovnako tak aj používané produkty a taktiež produkt si môžete kúpiť okamžite ako aj si ho vydražiť.

Nutnou podmienkou pre nakupovanie je mat vytvorený účet na samotnom eBay-i a rovnako aj na PayPal-e, lebo platenie je na ňom možné len cez tento systém. Predpokladajme, že tieto veci už mate za sebou.
Veľa krát, som už počul a od viacerých ľudí, že treba nakupovať len z ebay.de a nenakupovať z ebay.com, lebo Vám veci nepošlú alebo zaplatíte clo. No toto by som za argument nepovažoval resp ako irelevantný argument. Berme tak, že anglicky vie hovoriť (čítať) viac ľudí ako po nemecky a to je môj prípad, a preto sa nebojte použiť stránku ebay.com či európsku, tiež anglicky písanú ebay.co.uk. Nemám to na 100% overené ale používajú rovnaké databázy len dane stránky uprednostňujú produkty z danej lokality. Veď aj na ebay.de nakúpite to iste čo na ebay.com len ten produkt bude niekde v závese.

 

No a ako nakúpiť produkty, z danej lokality? Úplne jednoducho a poviem čo všetko ešte odporúčam nastaviť.

 1. Otvorte špeciálnu stránku na hľadanie, tzv. rozšírené hľadanie.
 2. Do Enter keywords or item number, vložte kľúčové slová, ktoré chcete hľadať
 3. Trochu nižšie v Buying formats, zaškrtnite Buy It Now (ak chcete kúpiť produkt hneď a nechcete dražiť)
 4. V Location povoľte (zaškrtnite) Only show items, vyberte Available to a zo znamu vyberte Slovakia (zobrazí len produkty dostupne pre zaslanie na slovensko)
 5. V Sort si zvoľte Price + P&P: lowest firts (zoradí produkty od najlacnejšieho vrátane poštovného)
 6. Odklepnite Search

Dan & CLO

Ak ste sa predsa rozhodli, že chcete kúpiť produkt mimo EU, budete musieť rátať s tým, že

 1. do 22e – neplatíte ani daň ani clo
 2. do 150e – neplatíte clo, platíte len daň
 3. nad 150e – zaplatíte daň + clo podľa colného sadzobníka

Colný sadzobník nájdete na webe Colnej Správy v sekcii Colny dohľad. Aktuálne je platný tento.

 

2 thoughts on “Vyhľadávanie na eBay-i a platba cla

 1. Máš v tom tvým článku chybu a to podstatnou ,a to že platba je možná i převodem na účet a dál je možnost platby kartou .Způsob platby vždy určuje prodávající a není pravda že je možnost platit jen přes PayPal ,je hodně prodávajících co PayPal nemají a prodávají .
  Dále u toho cla a daně jsi zapoměl uvést že cena se počítá včetně poštovnýho takže jestli koupíš tričko za 21 € a poštovné je např 5 € už platíš Daň.Jsem na Ebay registrován 8 let a prodávám i nakupuji tak to znám z vlastní zkušennosti .Také někdy prodávající neposílá např do české republiky ale dá se s ním přes Mail domluvit že zboží prodá za zvýšené poštovné než uvádí u prodeje.Vše je jen na dohodě a většinou mi prodávající vyšli vstříc jak v GB tak i v USA , Ausrálii . Brazílii mám takovou zkušennost.

 2. Neviem prevodom na ucet som sa nestretol a neviem kolko by ma stal prevod dakde do ciny ci usa, kolko by to predrazilo produk a ci by sa potom oplatil predat. Neviem ci vobec ebay take podporuje ked tusim su jedna firma, ci sa mylim?

  Co sa tyka tej dane, zaratanie postovneho tak neviem neviem, colnici nemaju sajnu kolko stoji dany produkt pokial to predajca neuvedie a moze uviest aj inu sumu, co sa aj velmi casto stava a im to je jendo co napisu no a colnici potom vychadzaju podla tabuliek 😀

Leave a Reply