MixesDB

Jedným z najomieľanejším slovíčkom na internete v dnešnej dobe je cloud alebo po našom oblak. Presnejšie cloudové služby. Presnejšie cloudové služby. Tu by som sa chcel zamerať na multimediálne a presnejšie hudobné ako sú napríklad SoundCloud, MixCloud alebo iné. Ale nie o nich som chcel dnes písať.
MixesDB logo

V tomto svojom príspevku by som vám chcel predstaviť stránku, lepšie povedané databázu, väčšinou DJských setov, podcastov alebo záznamov z rádií a. t. p. Píšem vám aj preto, že som z jedným z prispievateľov danej stránky, ktorá sa nazýva MixesDB.

Tento web nieje určený na uchovávanie hudby ale slúži ako databáza mixov ich alternatívnych mirrorov a hlavne ako databáza tracklistov, teda názvov trackov v danom mixe.

Celý web nemá nejako extrémne moderný dizajn, no ale je funkčný a je postavený na systéme MediaWiki. Aktuálne databáza obsahuje viac ako 150 tisíc mixov z toho má skoro polovica kompletný tracklist a ďalšia tretina ma aspoň nejaký. Na stránke je skoro 15 tisíc užívateľov. Už spomínaná MediaWiki umožňuje jednoduché vyhľadávanie pomocou interpreta, žánru a kopec iných parametrov.

A kvoli tejto stránke, som sa rozhodol, že na svoj blog pridám novú kategóriu, ktorá sa volá dzookybox a v skrátenej verzii dzbx. Je to sekcia, v ktorej bude publikovať nejaké zaujímavé sety ale najskôr zaujímavé série setov, či podcastov na ktoré som narazil na internete. Ktoré sa oplatí vypočuť a stiahnuť alebo zaradiť do svojho playlistu.
Na záver už len dodám, že používaním tejto stránky, som akosi prestal sťahovať hudbu a využívam už len tieto cloudové služby. Nemám už toľko času na sťahovanie, triedenie hudby atď. A hlavné šetrí to môj diskový priestor. Nevýhodou je, že môže sa stať, že váš obľúbený set sa zmaže a vy s k nemu už len ťažko dostanete.

mixesDB

 

2 thoughts on “MixesDB

  1. Caves Dzooky, pocuj, len tak mi napadlo pri pocuvani tych setikov, ze ti dam jedno odporucanie 🙂 Som momentalne v Danskom meste Sonderborg a rad by som si aj zasiel do nejakeho Housoveho klubiku. No ani za frasa na nete neviem najst informaciu, kde taky klub najdemnic take najst. Mozno na facebooku by sa dalo, ale tam niesom…
    Nechcel by si spustit nieco ako “world dance club database” urcite by sa toho chytilo dost ludi.Nevim o tom zeby daco take existovalo. Ako jasne, dakedy fungoval drom a inout a podobne, len toto by nebolo zamerane na akcie, ale skor priamo na kluby 🙂
    ak nemas cas nevadi, to len taka myslienka:)

Leave a Reply