Ach tí naší bazárnici (aktualizované 6.5.2015)

Aktuálne hľadám po internete nové auto a skúsenosť, ktorú som zažil mi jednoducho nedá aby som sa s ňou nepodelil. Prečo? Lebo…!
7285863_2

U nás je veľmi dobré známe, že stáčanie tachometrov, presnejšie zmena počtu najazdených tachometrov z vyššej na nižšiu nie je trestný čin. A preto naší bazarníci sa určite riadia heslom čo nie je zakázané je povolene (a nie je trestné), tak prečo to neurobiť a privyrobiť si, že?! Mnohí sa oháňajú, že to neurobili oni, ale že také auto dostali. Ale v Nemecku je také niečo už trestne a oní sú prví majitelia po nemeckých. Tak čo auto cestou stratilo aj najazdené kilometre?

Nechcem teraz rozoberať prečo by sa to nemalo robiť, ako je napríklad možne poškodenie vozidla z nevedomosti jeho reálneho stavu. Je to jednoducho klamstvo a podvod!

Ale poďme späť ku skúsenosti, ktorú som nadobudol. Ja som konkrétne hľadal nové auto, presnejšie Ford S-max s mnou požadovanou výbavou. Jedného pekného dňa mi prišiel mail, že do ich databázy niekto pridal auto, ktoré spĺňalo mnou požadované parametre. Tak som si išiel hneď preveriť. Vyzeralo naozaj pekne, parádna výbava, parádna cena a k tomu pekne kilometre. Teda bolo ich málo, až podozrivo.

Ponuka Finecars

 

Ponuka Autobazar.sk

Čo čert nechcel autobazár Finecars už má dve záznamy o stočení na Sove, čo nebolo veľmi dobré znamenie. Čistou náhodou som zistil, že v popise obrázku je aj VIN kód daného auta a šup hneď som si ho preveril. A vyzerá takto.

Popis podľa VIN kódu

Keďže som si zaplatil, je zobrazený aj počet kilometrov pri servise. A čo som možno tušil. Je to stočenka, ktorá mala už viac ako pred rokom skoro 190 tisíc kilometrov. Po niekoľkých dňoch, bolo auto stiahnuté z bazáru a už nebolo v ponuke.

A ideme znova!

Dobre, videl som už bazáre, ktoré boli upovedomené, že ponúkajú stočenku. Či už to stočili oni alebo niekto iný. No tu po niekoľkých dňoch, mi prišiel znova mail s veľmi podobným autom, no bolo v inom bazári ale s úplne inými fotkami.

autobazar.eu

autovia

Keď som si ich prezeral, zastal som pri tejto.

7285863_6

Ja som doma otočil hlavou, ale pre vás som obrázok otočil. Vidíte papier pod palubovou doskou?

7285863_6r

Nepodobá sa náhodou na logo predošlého autobazáru? Určite podobá!

finecras_logo

Žeby „udelali soudrouzi z NDR chybu?“ Udelali! Páchatelia nezahladili stopy po sebe a zanechali jeden malý detail, na ktorý by som bez VIN kódu neprišiel. Hoc auto je v inom autobazáre, má iné fotky ale má stále to isté VINko!

Toto, už je naozaj silná kava aj pre mňa, ako chce niekto silou mocou niekto niekoho (nevinného) oklamať a obohatiť sa na jeho úkor. Takže pozor na toto konkrétne auto, ktoré malo pred rokom najazdených skoro190 tisíc kilometrov. Na slovensku bolo prihlásené 23.03.2015. Takže teraz bude mať určite viac ako 200 tisíc kilometrov. Taktiež by som dal ruky preč od týchto dvoch autobazárov, kto vie aké iné perličky majú v svojej ponuke.

Čo ďalej?

Teraz ma napadla taká vec. Ako dlho vydrží auto v ponuke a v ktorom ďalšom bazáre sa objaví? Ak ho niekde objavíte, dajte mi vedieť.

Na základe komentára (dole pod príspevkom), auto bolo stočené jeho majiteľom a autobazár len ponúkol priestor na predaj tohto vozidla. Auto po zistení informácii o skutočnom počte kilometrov auta stiahol auto zo svojej ponuky. Následne majiteľ auta skúša predávať auto v inom autobazáre.

Odkazy

Združenie Sova
Kontrola Originality
STK Online
Fordzona
Autonova
Finecars