180 – ako zmeniť názor za pár sekúnd

Po vzhliadnutí tohto mini-filmu respektíve mini dokumentu som si povedal, bolo by super keby ho videli aj Slováci a rozumeli mu. A preto som sa rozhodol urobiť slovenské titulky k danému dokumentu.Najprv som chcel, že titulky surovo preložím a nahrám tento dokument na svoj Youtube účet, ale tu som zastal na jednom probléme. A tým je, že Youtube štandardne ponúka možnosť nahradia videa s maximálnou dĺžkou 15 minút a tento dokument ma niečo vyše 30 minút. Preto som sa rozhodol kontaktovať tvorcov či by nemohli nahrať aj slovenské titulky. Autori boli veľmi ústretoví a predčili moje očakávania a to tak, že plánujú dokument vydať na DVD spolu aj s mojimi titulkami.

No a o čom je vlastne ten film či dokument?
Prvom rade nejde o dielo bolywoodu, ale ako som už povedal mini dokument z dielne Living Waters Publications pod taktovkou Ray-a Comfort-a. Cely tento dokument je postavený na knihe „Hitler, God and the Bible“. Ray Comfort, podľa mňa krásne poukázal na moderný holokaust, ktorý sa praktizuje v Amerike a ja si dovolím tvrdiť, že nie len tam ale na celom svete a tým pádom aj u nás.

Ray krásne ukázal, že dnešné potraty sú tým istým čo urobil pred pár desiatkami rokov Hilter a to holokaust! Ale Ray nekončí len pri holokauste a potratoch, ale pokračuje ďalej k podstate, k Ježišovi. PECKA!

Ešte jedna jedna vec. Tí bystrejší si mohli všimnúť, že Ray hovorí o šiestom Božom prikázaní: Nezabiješ. Áno tú v našich končinách je šieste prikázanie Nezosmilníš a nie to čo Ray hovorí. Ale po hlbšom pátraní po internete som zistil, že Rimskokatolická cirkev používa Augustiniánsku verziu kdežto Ray používa Philockú/Talmmudickú verziu, ktorú používajú protestantské cirkvi. Viac tu a tu.

A celý tento článok by som chcel uzavrieť záverečnými slovami Ray-a Comfort-a. Bol by som veľmi rád, keby sa film “180” dostal do rúk a rodín každého človeka na Slovensku a do celého sveta.

Video odporúčam pozrieť v samostatnom veľkom okne z tohto alebo tohto odkazu.

Spoiler title

Spoiler title
Spoiler title

Užitočné odkazy
180 Movie
Heart changer